Zebraliśmy:

205.066 PLN

» Spotkanie z poetką Aleksandrą Schmitt

Sztab WOŚP i Klub Literacki „Na Wyspie” zapraszają na spotkanie z Aleksandrą Schmitt!

Swoją cegiełkę do dzieła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce dołożyć także świnoujski Klub Literacki „Na Wyspie”. We środę, w czasie ostatniego przed finałem spotkania Klubu literaci postanowili dołączyć do orkiestry. Okazją będzie wieczór poetycki członkini klubu Aleksandry Schmitt.

Oprócz mieszkańców i przyjaciół, na swoje spotkanie autorka zaprosiła wolontariuszy WOŚP. Spotkanie z poetką odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 stycznia o godzinie 18.30 w samym sercu miasta. Gościny udzieliła klimatyczna „Cafe Paris”, która tym samym również dołącza do orkiestry serc.

Aleksandra Schmitt to poetka nie dająca się zaszufladkować. Tak jak wszyscy poeci ulegająca fascynacjom i romantycznym zauroczeniom potrafi jednak zachować do tych zachwytów swoisty dystans. Jej wiersze uderzają celną obserwacją świata i ludzi, ich pięknych cech i romantycznych uniesień ale także tych budzących uśmiech na twarzy. Celne metafory i pełne wdzięku rymy idealnie oddają klimat i tematykę jej wierszy. Poetka nie teoretyzuje. Z poetyckim sztambuchem wdziera się do naszej codzienności. Celnie wydobywa sekrety serca i nawet… tajemnice alkowy. Nie stara się jednak być „profesorem” do opisywanych zdarzeń. Cały czas zachowuje dystans choć nie ukrywa tęsknoty za prawdziwym uczuciem, przeżyciem, namiętnością.

To trochę tak jak z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która w tym zagonionym świecie postanowiła pokazać ludziom jak cenne są WARTOŚCI, o których zapominają na co dzień. Zapraszamy więc na spotkanie z Aleksandrą Schmitt poetką, która chce jak Orkiestra –bronić wartości i… nie tracić uśmiechu, życzliwości dla innych.

Przypominamy Cafe Paris – Plac Wolności sobota 14 stycznia godz. 18.30.

Organizatorzy
WOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP Świnoujście
Wspierają nas
WOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP ŚwinoujścieWOŚP Świnoujście
Program

02, 2-31 stycznia

Kropla krwi dla WOŚP
Świnoujski Oddział Terenowy RCKiK

Środa, 16:00

Warszów dla WOŚP
Plac MDK Warszów

Sobota, 11:00 - 14:00

Wielkie granie pod wodą
Pływalnia miejska

Sobota, 11:45 - 14:00

Sportowa sobota z WOŚP
Wejście do parku PARKRUN

Sobota, 20:00 - 24:00

Koncert muzyczny
Pokój24 /nad pocztą główną/

Niedziela FINAŁ, 08:00 - 24:00

Sztab
Miejska Biblioteka Publiczna

Niedziela FINAŁ, 09:00

Odprawa wolontariuszy
Hala sportowa OSiR

Niedziela FINAŁ, 10:00 - 14:00

ostre strzelanie z broni palnej
strzelnica przy ul. Wyspiańskiego

Niedziela FINAŁ, 12:00 - 17:30


SALA SPORTOWA MDK

Niedziela FINAŁ, 20:00

„ŚWIATEŁKO DO NIEBA”
PLAC MICKIEWICZA

Migawki z galerii
Migawki z galerii Migawki z galerii Migawki z galerii Migawki z galerii Migawki z galerii